fbpx Aktualności LID | Jakość Kształcenia

Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych 2019/20

BJK
piątek, 27 marca 2020 roku, 13:59

AKTUALIZACJA: Informujemy, że ze względu na wyjątkowe okoliczności, spowodowane epidemią koronawirusa,
zajęcia zostały tymczasowo zawieszone.

***

Zapraszamy na warsztaty zorganizowane w ramach Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych. Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy UG, którzy w swojej pracy stosują nowatorskie metody dydaktyczne i chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.

• Czas i miejsce szkolenia:

środy, godz. 12:00–15:00, Wydział Chemii (sala F16 - jeśli nie zostanie podane inaczej)

• Program:

ROK AKADEMICKI 2019/2020 - SEMESTR LETNI

11.03.2020 1. Trening asertywności i rozwiązywanie konfliktów
Prowadzi: dr Katarzyna Wajszczyk
18.03.2020 2. Jak zbudować relację mistrz-uczeń na uniwersytecie. Wprowadzenie do metody tutoringu
Prowadzi: dr Agnieszka Kowalkowska
25.03.2020 3. Motywowanie studentów i doktorantów do rozwoju osobistego
Prowadzi: dr hab. Anita Lewandowska, prof. UG
01.04.2020 4. Higiena i emisja głosu
Prowadzi: Koło Naukowe Logopedów
08.04.2020 5. Temat warsztatu zostanie podany wkrótce
Prowadzi: dr Małgorzata Czerwicka-Pach
29.04.2020 6. Cyfrowe narzędzia dydaktyczne
Prowadzi: dr Agata Rudnik
13.05.2020 7. Tutoring w dydaktyce akademickiej – jak pracować indywidualnie ze studentem?
Prowadzi: dr Adrianna Kilikowska
20.05.2020 8. Aktywizujące metody dydaktyczne
Prowadzi: dr hab. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, prof. UG
27.05.2020 9. Gamifikacja w edukacji akademickiej
Prowadzą: dr hab. Joanna Mytnik, prof. UG i dr Wojciech Glac
03.06.2020 10. Neurodydaktyka w praktyce
Prowadzą: dr hab. Joanna Mytnik, prof. UG i dr Wojciech Glac
10.06.2020 11. Peer assessment w pracy ze studentami
Prowadzi: dr Marta Noińska
  • Zapisy:

Link do zapisów na kolejny miesiąc będzie udostępniany nauczycielom akademickim drogą mailową pod koniec bieżącego miesiąca.

Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych 2018/19

MB
środa, 6 marca 2019 roku, 15:11

Informujemy, że w roku akademickim 2018/19 warsztaty w ramach Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych będą miały nową formę. Szkolenie z zakresu innowacji dydaktycznych zostanie zorganizowane w ramach Projektu “PROgram Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (ProUG)”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Po więcej informacji zapraszamy pod adres: https://jakoscksztalcenia.ug.edu.pl/inicjatywy_dydaktyczne/projekt_proug/rekrutacja

Podsumowanie Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych 2017/18

MB, Biuro Jakości Kształcenia
środa, 7 listopada 2018 roku, 9:26

W trzeciej edycji Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych:

• zaplanowano 23 warsztaty,
  • odbyły się 22,
  • 2 zostały odwołane,
  • 1 został zorganizowany dodatkowo.

Łącznie na wszystkie warsztaty zapisały się 132 osoby, Udział w nich wzięło 87 osób.

Ankieta ewaluacyjna składała się z 10 pytań - 4 pytań zamkniętych i 6 pytań otwartych. Wypełniło ją 25 respondentów. Poniżej znajdują się wykresy przedstawiające rozkład procentowy odpowiedzi udzielonych na pytania zamknięte:

Wykres odpowiedzi z Formularzy. Tytuł pytania: 1. Czy tematyka warsztatów tej edycji Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych (LID) była dla Pana/Pani interesująca?. Liczba odpowiedzi: 25 odpowiedzi.
Wykres odpowiedzi z Formularzy. Tytuł pytania: 3. Czy wiedzę zdobytą podczas tej edycji LID zamierza Pan/Pani wykorzystać we własnej działalności dydaktycznej?. Liczba odpowiedzi: 25 odpowiedzi.
Wykres odpowiedzi z Formularzy. Tytuł pytania: 5. Czy brał(a) Pan/Pani udział w którejś z poprzednich edycji LID?. Liczba odpowiedzi: 25 odpowiedzi.
Wykres odpowiedzi z Formularzy. Tytuł pytania: 7. Czy Pana/Pani zdaniem prowadzący warsztaty w tej edycji LID byli dobrze przygotowani do zajęć?. Liczba odpowiedzi: 25 odpowiedzi.

Dziękujemy za udział w III edycji Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych i wypełnienie ankiety ewaluacyjnej.