fbpx Wywiad z Dr Pioterm Arłukowiczem z WMFiI- ćwiczenia z wyobraźni | Jakość Kształcenia

Wywiad z Dr Pioterm Arłukowiczem z WMFiI- ćwiczenia z wyobraźni

Nowość, niezwykłość, dziwność, zmiana (niespodzianka, zaskoczenie), konflikt (brak związku, nieodpowiedniość, rozbieżność, niedookreśloność) - to jedne z wielu czynników, które rozwijają myślenie wyobrażeniowe i ciekawość poznawczą u uczniów i studentów.

Wyobraźnia przestrzenna to zdolność, która ułatwia rozwiązywanie wielu zadań, nie tylko z matematyki. Ważne jest, aby ta zdolność była odpowiednio rozwijana i utrwalana poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Jak jednak skutecznie rozwinąć wyobraźnię przestrzenną i myślenie abstrakcyjne u studentów?

Zapraszamy do przesłuchania krótkiego wywiadu z Dr Piotrem Arłukowiczem z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki.

Nagranie zostało zrealizowane w studiu Radia MORS.

Audio icon Ćwiczenia z wyobraźni- wywiad4.51 MB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Dominik Niklas