fbpx Nabór wniosków o dofinansowanie z FID 2021/2022 | Jakość Kształcenia

Nabór wniosków o dofinansowanie z FID 2021/2022

Szanowni Państwo,

przypominamy, że nauczyciele akademiccy, zatrudnieni w Uniwersytecie Gdańskim i doktoranci mogą ubiegać się o środki finansowe na realizację projektów w ramach Funduszu Inicjatyw Dydaktycznych. Przed uzupełnieniem wniosku, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem.

Nowością jest możliwość ubiegania się o dofinansowanie z wyodrębnionej puli środków, przeznaczonej na realizację projektów zamawianych, które powinny odpowiadać na potrzeby w zakresie dydaktyki, określone przez Uczelniany Zespół ds. Zapewniania Jakości Kształcenia. W tym roku będzie to przygotowanie i przeprowadzenie dla kadry akademickiej UG kursów z zakresu nowoczesnych metod kształcenia, w tym tutoringu. Kursy powinny obejmować kształcenie umiejętności określania i uwzględniania uwarunkowań, predyspozycji i trudności psychologicznych studentów oraz doboru metod w zależności od charakterystyki prowadzonych zajęć i zakładanych efektów uczenia się. Kursy powinny być skierowane do nauczycieli akademickich na różnych poziomach zaawansowania, a ich szczegółowy program musi być oparty na diagnozie potrzeb i oczekiwań kadry akademickiej UG w wyżej wymienionych obszarach.

Ze względu na sytuację epidemiczną składanie wniosków w tym roku akademickim odbywać się będzie na następujących zasadach:

1. Nie ma potrzeby drukowania dokumentów. Wniosek w wersji elektronicznej (na nowym wzorze) wraz z załącznikami (kosztorysem, opinią o przydatności inicjatywy, ewentualnie materiałami dodatkowymi) prosimy przekazać do Biura Jakości Kształcenia drogą mailową .
  2. Komisja rozpatrzy wnioski, które spełnią wymagania formalne i w terminie do 31 maja 2021 roku zostaną przesłane na adres bjk@ug.edu.pl.
  3. Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące FID, zapraszamy do kontaktu z Biurem Jakości Kształcenia
wtorek, 11 maja 2021 roku, 12:48