fbpx Rekrutacja studentów i studentek do projektu "Mistrzowie dydaktyki" | Jakość Kształcenia

Rekrutacja studentów i studentek do projektu "Mistrzowie dydaktyki"

Szanowni Państwo!

W ramach projektu "Mistrzowie dydaktyki – wdrożenie modelu tutoringu do praktyki uczelnianej" wybitnie uzdolnieni Studenci i Studentki I roku studiów licencjackich oraz I, II i III roku jednolitych studiów magisterskich, dzięki spersonalizowanej ścieżce tutorskiej, będą uczestniczyć w spotkaniach z doświadczonymi tutorami z różnych wydziałów UG. W okresie od 01.10.2021 r. do 31.12.2022 r. każdy uczestnik zrealizuje cykl kształcenia w wymiarze 45 godzin dydaktycznych (po 15 godzin dydaktycznych w semestrze).

W ramach zajęć, prowadzonych w formie indywidualnych konsultacji, możliwe będzie skorzystanie z tutoringu naukowego, rozwojowego lub językowego. Program zajęć i dobór tutorów zależeć będzie od informacji, które Studenci i Studentki przekażą za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Zasady rekrutacji i udziału studentów w projekcie „Mistrzowie dydaktyki – wdrożenie modelu tutoringu do praktyki uczelnianej” w Uniwersytecie Gdańskim

Rekrutacja Studentów w Projekcie

1. Rekrutacja uczestników Projektu będzie przeprowadzona na zasadach ogólnej dostępności z zachowaniem i przestrzeganiem zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym zasady dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
  2. W rekrutacji do udziału w projekcie mogą uczestniczyć studenci I roku studiów I stopnia oraz I, II i III roku jednolitych studiów magisterskich z każdego wydziału Uniwersytetu Gdańskiego.
  3. Projekt jest przeznaczony dla studentów i studentek, którzy wykazują się ponadprzeciętnymi osiągnięciami i chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe. O zakwalifikowaniu się do niego zadecydują następujące kryteria:
    1. średnia ocen uzyskana semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021, liczona według zasad obowiązujących przy ubieganiu się o stypendium Rektora (jeśli nie została ona Państwu wcześniej wyliczona, należy zgłosić się z prośbą o to do Dziekanatu),
    2. udział w pracach kół naukowych i innych podobnych organizacji oraz inne osiągnięcia o charakterze naukowym.
  4. Powyższe kryteria będą oceniane punktowo. Punktacja każdego zgłoszenia będzie sumą punktów przyznanych zgodnie z następującymi przelicznikami: średnia x 5 pkt, każda wymieniona aktywność 3 pkt.
  5. W przypadku dwóch lub więcej jednakowych wyników, w sprawie rekrutacji do projektu zadecyduje grono tutorów, biorąc pod uwagę ocenę jakościową zgłoszonych aktywności i osiągnięć.
  6. Formularz ZGŁOSZENIE DO PROJEKTU „MISTRZOWIE DYDAKTYKI - WDROŻENIE” należy wypełnić on-line: https://forms.office.com/r/a5dCTpXrjg
  7. Na etapie rekrutacji student/ka, po zapoznaniu się z profilami tutorów Uniwersytetu Gdańskiego (https://forms.office.com/r/3dCZCTYhG1) może wskazać tutora z którym chciałby podjąć współpracę.
  8. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 lipca 2021 r.

Udział Studentów w Projekcie

1. Student/ka zakwalifikowany do udziału w projekcie zobligowany jest do wypełnienia i złożenia:
  1. „Oświadczenia uczestnika projektu”, którego wzór zamieszczono na stronie https://www.gov.pl/attachment/894ff219-78d1-40e4-8f4c-66b5fddf1e5e
  2. interaktywnego formularza danych osobowych, którego wzór zamieszczono na stronie https://www.gov.pl/attachment/b4e5cf89-951a-492b-be8a-150ac622c18e
  3. ankiety kompetencyjnej „przed” i „po” (zostaną dostarczone mailem).
  1. W trakcie realizacji projektu Student/ka:
  1. wypełnia wszystkie dokumenty związane z realizowanym Projektem, w tym dokumentację wymaganą przez Nauczyciela akademickiego (m.in. listy obecności na spotkaniach)
  2. aktywnie współpracuje z tutorem, terminowo realizuje ustalone działania,
  3. uczestniczy w ewaluacji Projektu.
  1. Student/ka ma prawo do:
    1. uzyskania informacji na temat Projektu,
    2. otrzymania zaświadczenia potwierdzającego udział w Projekcie,
    3. rezygnacji z ważnych przyczyn z udziału w Projekcie. Rezygnacja winna być złożona w formie pisemnej do Biura Projektu.

Projekt pozakonkursowy o charakterze wdrożeniowym pt. „Mistrzowie Dydaktyki”
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

czwartek, 24 czerwca 2021 roku, 10:31