fbpx Srebrny Laur Jakości dla Uniwersytetu Gdańskiego | Jakość Kształcenia

Srebrny Laur Jakości dla Uniwersytetu Gdańskiego

DN, Biuro Jakości Kształcenia
środa, 10 kwietnia 2019 roku, 14:52

Pomorska Nagroda Jakości przyznawana jest od 1996 roku, jej organizatorem jest Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej we współpracy z Polskim Rejestrem Statków – Biuro Certyfikacji w Gdańsku. Nagrodę otrzymują pomorskie instytucje działające w duchu doskonalenia jakości i zrównoważonego rozwoju, wykorzystujące model doskonałości oparty na koncepcji kompleksowego zarządzania jakością (TQM – Total Quality Management). Organizacje oceniane są pod kątem dziewięciu zasadniczych kryteriów, składających się na model doskonałości Pomorskiej Nagrody Jakości (Przywództwo, Pracownicy – potencjał, Strategia i planowanie, Partnerstwo i Zasoby, Procesy, Pracownicy – kluczowe wyniki, Klienci/obywatele, Odpowiedzialność społeczna, Wyniki/działania). W skład Kapituły konkursu wchodzą wybitni specjaliści z dziedziny jakości, przedsiębiorczości oraz innowacyjności, a także przedstawiciele Pomorskiej Rady FSNT NOT w Gdańsku. Gala Finałowa konkursu odbyła się 27 lutego 2015 roku w sali teatralno-widowiskowej Domu Technika NOT w Gdańsku.

W XVIII edycji konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości
Uniwersytet Gdański otrzymał nagrodę w kategorii Organizacje publiczne.

Dla Uniwersytetu Gdańskiego, który w 2015 roku świętował swoje 45-lecie istnienia, otrzymana nagroda jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia i wdrażania kultury jakości w każdym obszarze funkcjonowania Uczelni.

Załącznik:
PDF icon Notatka z XVIII Edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości511.41 KB